GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Terrin 4537466
*
nr 453 7466
Terrin
Mullbär, Gefle, Dia 22
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2007
kl 17:57:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 14:26:13
1
200 kr
23/2 22:14:07
2
300 kr
24/2 20:27:44
3
300 kr
24/2 20:28:29
3
350 kr
26/2 17:31:32
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik mullbär serveringsskål svensk keramik svenska keramiker terrin
-
3194 Terrin med fat
Porslin, Genombruten dekor. Längd: 19-22 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:53
-
3069 Terriner
2 st, Rörstrand, Modell B & C, 1800-tal
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:12
*
Terrin
nr 453 7466
Terrin
Mullbär, Gefle, Dia 22
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 14:26:13 | 1 | 200 kr |
23/2 22:14:07 | 2 | 300 kr |
24/2 20:27:44 | 3 | 300 kr |
24/2 20:28:29 | 3 | 350 kr |
26/2 17:31:32 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik mullbär serveringsskål svensk keramik svenska keramiker terrin
-
3194 Terrin med fat
Porslin, Genombruten dekor. Längd: 19-22 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:53 -
3069 Terriner
2 st, Rörstrand, Modell B & C, 1800-tal
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:12